Почетна Вести Свет Моментот од повторното отворање на црквата на светиот гроб во Ерусалим

Моментот од повторното отворање на црквата на светиот гроб во Ерусалим

578
0

Ерусалимската патријаршија и Католичката црква во Ерусалим, повторно ги отворија портите на црквата на Светиот гроб, откако Израел се повлече од одлуката за оданочување на имотите на црквите.

Погледнете го видеото од отворањето на портите.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *