Почетна Вера МПЦ-ОА Молебен на гробот на Свети Кирил, присуствуваше и делегација од Бугарија

Молебен на гробот на Свети Кирил, присуствуваше и делегација од Бугарија

400
0

Во базиликата „Сан Клементе“ во Рим денеска одржа молебен на гробот на Св.Кирил.

Молебенот го отслужи Архиепископот Стефан, во сослужение на владиците Тимотеј и Климент.

На молебенот учествуваше и делегација на Република Бугарија.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *