Почетна Вера МПЦ-ОА Мицкоски: Велигден е воскресение на надежта

Мицкоски: Велигден е воскресение на надежта

71
0

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски испрати честитка за велигденскте празници.

Велигден е денот кога нашиот спасител Исус Христос ја победи смртта, со Воскресението тој ја воскресна надежта на човечкиот род. Во деновите кога надежта повторно се раѓа, љубовта, радоста, трпението и милосрдието нека завладеат со срцата на сите граѓани. А надежта е повеќе и од потребна во овие мигови на тешки искушенија и предизвици, но и силна верба дека може и мора подобро и посилно. Многу семејства денес живеат во неизвесност, сиромаштија и несигурност. Јас ја разбирам нивната мака. Ја гледам несигурноста во нивните очи и тоа мора да се смени. Реалната слика мора да се променува, вели претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во честитката за Велигден.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *