Почетна Вести Македонско оро пред НБА натпреварот Детроит – Орландо
Македонско оро пред НБА натпреварот Детроит – Орландо

Македонско оро пред НБА натпреварот Детроит – Орландо

7.40K
2

Македонски ора и македонска музика како загревање за НБА натпреварот Детроит Пистонс и Орландо Меџик.

Македонската културно-уметничка група Танец, што работи во составот на Македонската православна црква, „Раѓање на Пресвета Богородица“ во Детроит САД ги забавувала гостите и навивачите на двата НБА-клуба, пред вчерашниот натпревар во светски познатата спортска сала Палас во Детрот.

Неовообичаениот настап на танцовата груп бил проследен со воодушевување, особено од кореографијата на македонски ора.

-Тие се наши вистинските културни амбасадори на нашата држава Македонија, велат од МПЦ во САД.

Коментар(2)

  1. МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА—MACEDONIA FOR MACEDONIANS, there are family of ALEXANDER THE MACEDONIAN…..MACEDONIA forever and ever will be ONLY M A C E D O N I A …greece will be only turkish area….

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *