Почетна Репортажа Видео Љубовна приказна која ги победи предрасудите

Љубовна приказна која ги победи предрасудите

1.12K
0

Нора е мигрантка која од бегајќи од Ирак дошла до македонско-грчката граница. Потрагата по сигурна и безбедна иднина судбински ја поврзала со Македонија. Приказната која деновиве кружи на социјалните медиуми е за нејзината љубов со македонски граничен полицаец.

noraБоби Додевски се заљуби  веднаш откако ја видел   Нора кој за кратко време решил да ја ожени.

Дека љубовта секогаш победува за тоа е доказ  и Нора бидејќи таа ја сменила и религијата во име на љубовта, иако нејзините родители не се согласувале на тоа.

Погледнете, видеото има повеќе од 52,000 прегледи.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *