Почетна Вести Христијанство Ковачевски на средба со Вартоломеј
Ковачевски на средба со Вартоломеј

Ковачевски на средба со Вартоломеј

10.10K
2

Во рамки на својата посета на градот Константинопол, Премиерот на Република Северна Македонија, г. Димитар Ковачевски, денеска 15 јули 2023 година, ја посети Вселенската Патријаршија, објави ВП.

Неговата екселенција, Премиерот г. Ковачевски, беше примен од Сесветиот Патријарх Вартоломеј, со кого имаше прилика да разговара во добросрдечна атмосфера на теми од заеднички интерес, стои во соопштението.

Премиерот Ковачевски го посети и се поклони во Патријаршискиот храм посветен на Светиот Георгиј Победоносец.

Коментар(2)

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *