Почетна Вести Извршителот на нападот во Ница идентификуван како Мохамед Лахуеџ Бухлел
Извршителот на нападот во Ница идентификуван како Мохамед Лахуеџ Бухлел

Извршителот на нападот во Ница идентификуван како Мохамед Лахуеџ Бухлел

69
0

Извршителот на терористичкиот напад во Ница е идентификуван како Мохамед Лахуеџ Бухлел, жител на овој јужен француски град, објави локалниот весник „Нис Матен“.
Напаѓачот живеел во Ница и во средата изнајмил камион што го користел во нападот.

nica kam 2Француската телевизија И теле тврди дека во камионот биле пронајдени идентификациски документи на уште еден човек. Весникот додава дека во нападот загинал и заменик началникот на локалната полицијата.

/МИА

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *