Почетна Вера Ѓаконот Фидански стана презвитер
11
9
8
6
5
4
3
2
1

Ѓаконот Фидански стана презвитер

402
0

Ѓаконот Кирил Фидански, досегашен клирик на параклисот Свети Николај Чудотворец во Аеродром, доби презвитерски чин.

Ракополагањето го извршил Архиепископот г.г. Стефан на Тодорова сабота.

Во Саботата на 04 март 2017 година, кога црквата ја одбележува првата сабота од великиот пост , позната како Тодорова сабота, Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан отслужил златоустова лутургија во црквата Вознесение Христово, во село Драчево.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *