Почетна Вера ИВЗ ЏАФЕРИ: Ова се времиња на историски предизвик и искушенија
ЏАФЕРИ: Ова се времиња на историски предизвик и искушенија
0

ЏАФЕРИ: Ова се времиња на историски предизвик и искушенија

131
0

Претседателот на македонското Собрание Талат Џафери упати честитка до припадниците од исламска вероисповед по повод денешниот празник Рамазан Бајрам.

– Посакувам овој празник да ве најде во добро здравје, во благосостојба во вашите домови и хармонија во семејниот круг. Ова се времиња на историски предизвик и искушенија за Република Македонија, и затоа посакувам меѓу сите граѓани да надвладее мудроста, разбирањето и визионерството. Заедно, сплотени, сме посилни, помудри и ќе бидеме ветер кој ќе ја носи Република Македонија во вистинскиот правец, а тоа е полноправно членство во НАТО и ЕУ, природен и цивилизациски дел од европското семејство и европските вредности, напиша Џафери во честитката.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *