Почетна На иста страна Честитка од Реисот Фетаи до Бискупот Стојанов за Божик
Честитка од Реисот Фетаи до Бискупот Стојанов за Божик

Честитка од Реисот Фетаи до Бискупот Стојанов за Божик

47
0

Честитка по повод празникот Божиќ до бискупот Стојанов упати  Реисул – Улема на ИВЗ во Македонија х.Хфз. Шаќир еф. Фетаи во која ги пренесува искрените и топли честитки од членовите на Исламската верска заедница во Македонија, како и од нејзините органи и тела, вклучувајќи ги и неговите лични честитки до бискупот Стојанов, како и до верската заедница и верниците.

Во честитката Реисул-Улема на ИВЗ во Македонија, Шаќир еф. Фетаи му посакува на бискупот Стојанов и верниците „со желби во молитви, добро здравје и расположение да ги поминете престојните празнични денови“ – стои во честитката од поглаварот на ИВЗ во Македонија.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *