Почетна Вести Чешкиот претседател воодушевен од манастирот Св. Наум
Чешкиот претседател воодушевен од манастирот Св. Наум

Чешкиот претседател воодушевен од манастирот Св. Наум

179
0

По официјалното отворање на македонско – чешкиот бизнис форум што вчера се одржа во Охрид, градоначалникот Никола Бакрачески во улога на домаќин  за чешкиот Претседател, Милош Заман и претседателот Ѓорге Иванов, организирал посета на манастирскиот комплекс Св. Наум.

Двајцата претседатели македонскиот, Ѓорге Иванов, а особено чешкиот Милош Земан биле импресирани од пречекот и од убавините со кој изобилува овој крај.

ГАЛЕРИЈА:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *