Почетна Интервју Архимандрит Дамаскин – Разобличување на бајачите и самопрогласените „исцелители“

Архимандрит Дамаскин – Разобличување на бајачите и самопрогласените „исцелители“

1.65K
0

Архимандритот на Лесноскиот манастир, отец Дамаскин во изјава за локалната телевизија во Пробиштип зборува за се почестите појави на „исцелители“. Таков пример имало и во Пробиштип. Еве што вели отец Дамаскин за ваквите случаи.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *