Почетна Вести Американскиот амбасадор на гости кај владиката Наум
Американскиот амбасадор на гости кај владиката Наум

Американскиот амбасадор на гости кај владиката Наум

2.41K
0

Американскиот амбасадор, Џес Бејли пред три дена бил гостин на Владиката Наум, во манастирот во Водоча, кој е и седиште на Струмичката епархија на МПЦ-ОА, со која раководи г. Наум.

Амбасадорот Бејли од средбата со владиката сподели и фотографија на својата фан страница на социјалната мрежа „Твитер“.

-Добар разговор со Владиката Наум, посетувајќи го манастирот Водоча. Се уште запознавам многу убави страни низ Македонија, напиша Амбасадорот Бејли, на „Твитер“.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *