Почетна Интервју Велигден во манастир – Отец Кирил за велигденските чествувања

Велигден во манастир – Отец Кирил за велигденските чествувања

402
0

Чествувањето на Велигден е највеличествено во Манастирите на МПЦ-ОА.  Христовото Воскрениение со присуство на благодатниот оган. Како монасите слават Велигден? Како смртта може да стане најрадосен момент?

Јеромонахот Кирил од Бигорскиот манастир гостин во Тема на денот на телевизија Сител. Вели дека оваа година во Бигорски по пандемијата ќе биде најмасовно.

Погледнете го разговорот.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *