Почетна Вести Ислам Сочувство од дебарското муфтиство за трагедијата во Тетово
Сочувство од дебарското муфтиство за трагедијата во Тетово

Сочувство од дебарското муфтиство за трагедијата во Тетово

113
0

Искрено и најдлабоко сочувство до семејствата на починататите искажа и дебарското муфтиство, кое на повредените им посакува побрзо закрепнување.

-О Господе, помилувај ги оние што починаа и издигни го до рајските височини, дај им трпение и сила на нивните најблиски да се соочат со искушенијата. Бог на повредените нека им даде сила за побрзо закрепнување, стои во објавата на дебарското муфтиство.   Сочувство и солидарност преку објава на Фејсбук искажаа и градоначалниците на трите општини од дебарскиот регион, Хекуран Дука, на Дебар, Медат Куртовски, на Маврово и Ростуше, и Аријан Ибраим на Центар Жупа. Исто така, посакуваат брзо закрепнување на повредените.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *