Почетна Политичка теологија Шест лица загинаа во напад на џамија во Авганистан
Шест лица загинаа во напад на џамија во Авганистан

Шест лица загинаа во напад на џамија во Авганистан

35
0

Шест лица загинаа, а едно лице е повредено во напад во џамија во Андишех во  Авганистан.

Ннепознато вооружено лице пукало во верници, пренесе Ал Џезира.

Меѓу убиените е и имамот на џамијата во која се молеле шиитските муслимани. Ројтерс јавува дека меѓу жртвите има и дете.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *