Почетна Вести Премиерот Димитрев и Поглаварот Реџепи на ифтар вечера
Премиерот Димитрев и Поглаварот Реџепи на ифтар вечера

Премиерот Димитрев и Поглаварот Реџепи на ифтар вечера

136
0

Премиерот Емил Димитриев вечерва организираше ифтар вечера на која присуствуваше Поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи. Покрај претставници на ИВЗ, на вечерата во месецот Рамазан присуствувале и министри и претставници на политички партии.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *