Почетна Вести Христијанство Пендаровски се сретна со Вартоломеј
Пендаровски се сретна со Вартоломеј

Пендаровски се сретна со Вартоломеј

1.48K
0

Претседателот Стево Пендаровски остварил средба со Вселенскиот Патријарх Неговата Сесветост г.г.Вартоломеј за време на инаугурацијата на Претседателот на Турција Таип Ердоган.

Меѓу другото за време на кратката средба двајцата разменија мислења и информации за состојбата во православниот свет и актуелните случувања, велат од Кабинетот на Пендаровски

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *