Почетна Вести Папата најави посета на местата погодени од земјотресот во Италија
Папата најави посета на местата погодени од земјотресот во Италија

Папата најави посета на местата погодени од земјотресот во Италија

71
0

Папата Франциск денеска соопшти дека сака да посети некои од местата разорени од земјотресот, кој оваа недела ја погоди централна Италија.

Papa fПапата рече дека Католичката црква сочувствува со страдањето на жртвите од земјотресот, во кој загинаа најмалку 290 лица.

– Се надевам дека ќе дојдам да ве посетам што е можно поскоро, порача папата. ссм/16:49

/МИА

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *