Почетна Вера Митрополитите Јосиф и Иларион гости на Владиката Пимен во Шведска
8
7
6
5
4
3
2
1

Митрополитите Јосиф и Иларион гости на Владиката Пимен во Шведска

828
2

Митрополитот Тетовско-гостиварски Јосиф служел вечерна богослужба во храмот св. Наум Охридски во Малме – Шведска. Тој и Брегалничкиот митрополит Иларион се гости на Митрополитот Пимен во Шведска.

На богослужбата молитвено учествувале и домажинот Владиката Пимен и гостинот Владиката Иларион.

Храмот св. Наум Охридски во Малме годинава одбележува 13 години од поставувањето на камен-темелник и 3 години од неговото осветување.

Коментар(2)

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *