Почетна Вера Министерот Спасовски во посета на црквата Свети Никола во Бутел
Министерот Спасовски во посета на црквата Свети Никола во Бутел

Министерот Спасовски во посета на црквата Свети Никола во Бутел

180
0

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска ја посети црквата Свети Никола која се наоѓа во општина Бутел.

spasovski-crkvaСпасовски запали свеќа и присуствуваше на утринска богослужба.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *