Почетна Вера Груевски за Велигден во црква во Радишани
Груевски за Велигден во црква во Радишани

Груевски за Велигден во црква во Радишани

236
0

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и неговото семејство синоќа присуствуваа на вечерна литургија  во црквата „Свети Наум Охридски“ во скопско Радишани, каде заедно со  бројните верници го дочекаа Велигден.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *