Почетна Вера Димитриев за Велигден во Пробиштип
Димитриев за Велигден во Пробиштип

Димитриев за Велигден во Пробиштип

95
0

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите, Емил Димитриев, вечерва присуствуваше на Воскресна богослужба во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Пробиштип, каде заедно со верниците го дочека Велигден.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *