Почетна Вести Ислам Фетаху: Заштитата од Ковид 19 ќе биде наша вредност во постот

Фетаху: Заштитата од Ковид 19 ќе биде наша вредност во постот

114
0

Во пресрет на рамазанскиот пост, поглаварот на Исламската верска заедница, Шаќир Фетаху, ги повика верниците на одговорно однесување и да ги почитуваат препораките за заштита и спречување на ширењето на коронавирусот.

– Овој Рамазан исто така повторно не наоѓа во вонредна состојба поради пандемијата на Ковид-19, така што нашето високо ниво на грижа и дисциплина да ги почитуваме сите мерки со цел да се заштитиме од оваа болест, ќе бидат наша вредност на овој месец, со што ќе дадеме придонес за надминување на оваа состојба. Затоа, нека овој месец биде жива инспирација за подигнување на нашата свест за излегување од оваа тешка здравствена состојба, порача Фетаху.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *