Почетна Вести Ахмети и Бејли на Ифтар кај поглаварот Реџепи
Ахмети и Бејли на Ифтар кај поглаварот Реџепи

Ахмети и Бејли на Ифтар кај поглаварот Реџепи

143
0

Поглаварот на исламската  верска заедница, Сулејман Реџепи го организираше традиционални ифтар за дипломатскиот кор, политичарите и партиските лидери, министри, пратеници, претставници на локалната самоуправа, академската заедница и граѓанското општество.

Меѓу гостите бил американскиот амбасадор, Џес Бејли и лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

Поглаварот Реџепи, им се заблагодарил на гостите, изразувајќи почит кон сите кои прават жртва  за време на благословениот месец, Рамазан.

-Филозофијата на ифтар не е само формален состанок и не е само едноставен оброк во исто време! Пред се, ова е за демонстрирање на единството, тоа единство кои се рефлектира почит, љубов, благосостојба, изјави ефенди Реџепи за време на поздравниот говор.

ГАЛЕРИЈА:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *