Почетна Вера Литургија за третиот ден од постот во Куманово
Trimeri 8

Литургија за третиот ден од постот во Куманово

272
0

На тримери на третиот ден од велигденските пости во митрополитскиот соборен храм на „Св. Никола“ во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски Јосиф, служел литургија.

На Божествената Литургија, присуствувале вештениците од Кумановско-осоговската епархија.

ГАЛЕРИЈА:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *