Почетна Вера Бискупот Стојанов за Божик служеше во Струмица
Бискупот Стојанов за Божик служеше во Струмица

Бискупот Стојанов за Божик служеше во Струмица

219
0

Скопскиот бискуп и Апостолски егзарх, Киро Стојанов ја предводеше полноќната божиќна Литургија во Катедралната црква „Успение на Пресвета Богородица“ во Струмица. На Литургијата сослужуваа свештеници од Апостолскиот егзархат во Македонија и од Скопска бискупија.

stojanov-sliuz-1Бискупот Стојанов служеше и на првиот ден од Рождеството Христово, 7 јануари 2017 година во парохиската црква „Успение на Пресвета Богородица“ во Нова Маала.

/КАТОЛИЦИ.МК

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *