Почетна Вести Запалена црква во Мисисипи, на неа испишано „Гласајте за Трамп“
Запалена црква во Мисисипи, на неа испишано „Гласајте за Трамп“

Запалена црква во Мисисипи, на неа испишано „Гласајте за Трамп“

34
0

Црква во Мисисипи која претежно ја посетуваат Афро ­ американци е запалена, а на неа со спреј е испишано „Гласајте за Трамп“.

crkva-trampЕф Би Ај соопшти дека го истражуваат инцидентот кој се случи една недела пред претседателските избори во САД ­ пренесе Ројтерс. Никој не е повреден во инцидентот кој синоќа се случи во црква во Гринвил, а причината за пожарот сеуште не е утврдена ­ изјави шефот на противпожарната служба на Гринвил, Рубен Браун.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *