Почетна Вера Владиката Јосиф служеше во Куманово

Владиката Јосиф служеше во Куманово

139
0

Погледнете ја галеријата од службата на Митрополитот Кумановско-осоговски, Јосиф, кој во неделата на простувањето, кога Црквата го прославува споменот на преподобните Јован Касијан и Варсануфиј, на Прочка, служил Света Златоустова Литургија во митрополитскиот соборен храм на „Св Никола“ во Куманово.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *