Почетна Вести Христијанство Владиката Агатангел го победи вирусот Ковид 19
agatangel cvetnici
agatangel cvetnici 2
agatangel cvetnici 3
agatangel cvetnici 4
agatangel cvetnici 5

Владиката Агатангел го победи вирусот Ковид 19

154
0

Владиката Повардарски, г. Агатангел го победи коронавирусот и за Цветници служел литургија во неговата епархија.

Г. Агатангел и Г. Петар минатиот месец беа на болничко лекување поради Ковид 19, но вирусот го поминале без сериозни компликации.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *