Почетна Вести Регион Утрово почина Митрополитот Амфилохије
Утрово почина Митрополитот Амфилохије

Утрово почина Митрополитот Амфилохије

568
0

Утрово во 8 часот и 20 минути во клиничката волница во Црна Гора, починал Црногорско-приморскиот митрополит Амфилохије.

Веста и официјално ја соопшти Српската Православка Црква.

Дополнителни детеали околу смртта на Амфилохије СПЦ најави за текот на денот. Амфилонихе не ја издржа битката со коронавирусот, откако на 6 октомври беше утврдено дека е позитивен на Ковид 19.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *