Почетна Вести Ислам Тетовскиот муфтија бара смена на поглаварот на ИВЗ

Тетовскиот муфтија бара смена на поглаварот на ИВЗ

144
0

Тетовскиот муфтија, Ќани Несими, кој беше разрешен од функција, смета дека поглаварот на ИВЗ, Шакир Фетаху е нелегитимен и дека е потребно избор на нов поглавар на ИВЗ.

Во гостувањето на ТВ Сител, Несими вели дека Фетаху ги исполнил условите за пензија, но и дека работи спротивно на Уставот на ИВЗ, што е причина за негово заминување од функцијата.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *