Почетна Вести Се уште се трага по напаѓачот од Цирих
Се уште се трага по напаѓачот од Цирих

Се уште се трага по напаѓачот од Цирих

78
0

Лицето, кое вчера попладне отвори оган пред Исламски центар за молитва во Цирих се уште не е познато и по него полицијата се уште трага.

cirihМотивите за нападот исто така остануваат непознати.

Во нападот беа ранети три лица на возраст меѓу 30 и 56 години.

Очевидци го опишуваат како маж на околу 30 години, кој бил облечен во темна облека, со темна шапка на главата.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *