Почетна Вести Реисот Реџепи на конференција во чест на 100 години Ислам во Хрватска
rejs zagreb 2

Реисот Реџепи на конференција во чест на 100 години Ислам во Хрватска

66
0

rejs zagreb 2Поглаварот на Исламската верска заедница, Сулјеман Реџепи учествува во средбата на поглавари на ИВЗ од Европа и од светот, што се одржува во Хрватска.

Станува збор за конференција насловена како „Муслиманите во Европа“ што се одржува во исламскиот центар во Загреб.

Настанот е во организација за одбележување на 100 годишнината од воведувањето на Исламот во Хрватска.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *