Почетна Интервју Отец Пимен: како тргнав по Христа, зошто зборувам за правда?

Отец Пимен: како тргнав по Христа, зошто зборувам за правда?

3.35K
0

pimen patМитрополитот Европски, Пимен, еден од првата генерација монаси во возобновената Македонска православна црква, а потоа и еден од предводниците на новата генерација Архиереи, отворено зборува за својот живот, своето детство, влегувањето во црковниот живот, замонашувањето.

Во емисијата „Патот до успехот“’ на ТВ 24 вести, Отец Пимен одговара и на сите критики кон него за честите коментари на социјалните мрежи за општествените и политичките случувања во Македонија, но и во светот.

Погледнете го животниот и црковниот пат на Отец Пимен.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *