Почетна Вести Кипарскиот Архиепископ од Сирија најави училиште за сириските деца во Кипар
hrizostom vo Sirija
si 1
si 2
si 3
si 4
si 5
si 6
si 7
si 8
si 9
si 10
si 11
si 12
si 13
si 14
si 15
si 16
si 17
si 18

Кипарскиот Архиепископ од Сирија најави училиште за сириските деца во Кипар

108
0

Кипарскиот Архиепископ Хризостоим, кој е во посета на Сирија најави отворање на училиште за сириските деца кои живеат на Кипар. Овој проект бил договорен на средбата со министерството за образование на Сирија и на Кипар.

Архиепископот Хризостом, утре ќе има средба и со сирискиот претседател, Башар Ал Асад, на чија покана е во посета на Сирија.

Денеска пак, заедно со Антиохискиот патријарх, Јован во Соборниот Храм во Дамаск отслужија заедничка литургија.

ГАЛЕРИЈА:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *