Почетна Вести Ислам ИВЗ: Ова на Премиерот не му го простуваме

ИВЗ: Ова на Премиерот не му го простуваме

163
0

Исламската верска заедница попладнево презентираше документи според кои се гледа дека судот донел одлука за смена на поглаварот на ИВЗ, врз основа на класичен фалсификат.

Муамер Вејсели, директор на ХАЛАЛ агенцијата во ИВЗ, ги презентираше документите од кои се гледа дека наводната седница на Ријасетот на која бил сменет поглаварот е нелегитимна и најави кривични пријави за фалсификување на документација.

Погледнете го пресот на ИВЗ.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *