Почетна Вера Груевски присуствуваше на Бајрамската молитва во џамијата во Шуто Оризари
4
3
2
1

Груевски присуствуваше на Бајрамската молитва во џамијата во Шуто Оризари

289
1

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски утринава присуствуваше на молитвата што се одржа во чест на муслиманскиот празник Курбан Бајрам во централната џамија во Шуто Оризари.

1Груевски на присутните верници им го честита празникот посакувајќи им добро здравје, успех, и просперитет во семејствата. Тој им посака благодет и убаво празнично расположение.

/КУРИР

Коментар(1)

  1. Барем да делуваше искрено????? И тие се луѓе и умет да читаат помеѓу редови

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *