Почетна Вести ЗАЕВ: Да градиме општества со почит кон традиционалните вредности
ЗАЕВ: Да градиме општества со почит кон традиционалните вредности

ЗАЕВ: Да градиме општества со почит кон традиционалните вредности

151
0

-Заедничкиот соживот нека биде поттик за создавање општество кое ќе обединува, напиша Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во честитката до српската етничка заедница во Македонија за денотр на Свети Сава.

-Негувањето на меѓусебните односи нека ни биде заедничка стратешка цел и определба која ќе остане вредно наследство за идните поколенија. Нашата цел е градење општество во коешто ќе се почитуваат традиционалните вредности и културните особености на сите заедници во Република Македонија, стои во честитката на Заев.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *