Почетна Вести Владиката Јосиф на кино со децата од домот 11 октомври
Владиката Јосиф на кино со децата од домот 11 октомври

Владиката Јосиф на кино со децата од домот 11 октомври

335
0

Тетовско гостиварскиот митрополит, г. Јосиф, заедно со децата од домот за деца без родители, 11 октомври, придружуван од директорката на домот, Ристенка Атанасова биле на кино во Синеплекс во Сити Мол во Скопје.

Во рамки на целодневната дружба, што Митрополитот ја организара со овие дечиња бил одржан и натревар во куглање во кугланата во трговскиот центар. Митрополитот го посетил и домот 11 октомври и им подарил новогодишни пакетчиња и други подароци.

Радоста и среќата на штитениците на Домот била евидентна поради тоа што Владиката организирал еднодневно дружње со нив.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *