Почетна Вести Папата најверојатно ќе ја посети Ерменија
Папата најверојатно ќе ја посети Ерменија

Папата најверојатно ќе ја посети Ерменија

114
0

Ватикан ја разгледува можноста Папата Франциск да ја посети Ерменија. Планот е тоа да се случи во втората половина од месец јуни.

Федерико Ломбарди, портпарол на Светиот Престол, вели дека конечната одлука не е донесена, а нема ниту програма, која е прифатена од Папата.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *