Почетна Вера Владиката Јосиф на гости кај владиката Пимен во Германија
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Владиката Јосиф на гости кај владиката Пимен во Германија

713
0

Тетовско-гостиварскиот Митрополит г. Јосиф е гостин на Европскиот Митрополит г. Пимен за поредновогодишните празници.

Двајцата митрополити на МПЦ служеле света Златоустова литургија во храмот посветен на Св. Никола во Мајнц – Германија.

ГАЛЕРИЈА: / ТГЕ

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *