Почетна Вести Вечерва Ифтар на плоштадот Чинар во Охрид
Вечерва Ифтар на плоштадот Чинар во Охрид

Вечерва Ифтар на плоштадот Чинар во Охрид

174
0

Охридскиот градоначалник, Никола Бакрачевски вечерва организира ифтар вечера за големиот муслимански рамазански пост.

iftar cinarИфтарот ќе биде на плоштадот „Чинар“.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *