Почетна Вести Српскиот претседател денеска во Македонија
Српскиот претседател денеска во Македонија

Српскиот претседател денеска во Македонија

81
0

Српскиот Претседател Томислав Николиќ денеска на Кајмакчалан ќе положи цвеќе и ќе оддаде почит на загинатите војници во Првата светска војна во битката на планината Ниџе.

irinej i nikolicНиколиќ од Кајмакчалан ќе се спушти во Битола, каде на воените гробишта исто така ќе положи свежи цвеќе.

За попладнево е најавена и билатерална средба со Претседателот Ѓорге Иванов во Битола.

Николиќ во рамки на одбележувањето на овој настан, синоќа беше и во Солоун.

/РЕЛИГИЈА.МК

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *