Почетна Вести Христијанство Сотировски: Охридската Архиепископија и македонскиот народ заедно ги поминале сите искушенија

Сотировски: Охридската Архиепископија и македонскиот народ заедно ги поминале сите искушенија

175
0

Директорот на Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи, Даријан Сотировски вели дека Охридската Архиепископија и македонскиот народ во историјата заеднички ги поминувале сите премрежја.

Сотировски во вестите на Сител зборуваше за чествувањето на јубилејот 1о0о години Охридска Архиепископија.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *