Почетна Вести Сообраќајот во Скопје со посебен режим
Сообраќајот во Скопје со посебен режим

Сообраќајот во Скопје со посебен режим

169
0

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска привремено ќе биде затворен сообраќајот во центарот на Скопје поради чествување на празникот Богојавление – Водици и спуштање на Светиот крст во Вардар.

Во периодот од 11 часот до завршување на манифестацијата ќе биде затворена за сообраќај улицата „Филип Втори Македонски“, на потегот од булеварот „11 Октомври“ до булеварот „Гоце Делчев“, како и кеј „Димитар Влахов“ и кеј „13 Ноември“ во делот на мостот „Слобода“.

СВР-Скопје апелира сите учесници во сообраќајот да се придржуваат на времено воведениот режим

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *