Почетна Вести Христијанство Епископ на полската црква на средба со Архиепископот Стефан
Епископ на полската црква на средба со Архиепископот Стефан

Епископ на полската црква на средба со Архиепископот Стефан

793
0

Во посета на МПЦ-ОА е Епископот Лоѓински и Познањски Атанасиј од Православната црква на Полска. Во Македонија е на покана на Кумановско-осоговскиот митрополит Григориј.

Епископот на Полската црква денеска имал средба со Архиепископот Стефан во Архиепископијата во Скопје. На средбата присуствувале Митрополитите, Кумановско-осоговски Григориј и поранешниот Митрополит на истоимената епархија Јосиф.

Нема детали за разговорите.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *