Почетна Вести Погубени 20 сунити во Иран
Погубени 20 сунити во Иран

Погубени 20 сунити во Иран

209
0

Група од 20 ирански сунити, за кои се наведува дека биле терористи осудени за неколку убиства и загрозување на националната безбедност, денеска се погубени, јавуваат иранските државни медиуми.

SUNI– Тие луѓе убиваа жени и деца. Работеа против безбедноста и убиваа сунитски религиозни водачи во одредени курдски области – изјави јавниот обвинител Мохамед Џавад Монтазери за телевизијата ИРИБ.

/МИА

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *