Почетна Вести Поглаварот Реџепи на меѓународна конференција во Истанбул
Поглаварот Реџепи на меѓународна конференција во Истанбул

Поглаварот Реџепи на меѓународна конференција во Истанбул

54
0

redzepi 1Поглаварот на Исламската Верска Заедница, Рејсот Сулејман Реџепи од 28 до 30 мај учествувал на меѓународна конференција на исламски верски заедници која се одржува во Истанбул, Турција.

Главна тема на конференцијата е разгледување на заедничкиот Хиџретски календар.

Покрај рејсот Реџепи, од ИВЗ од Македонија на конференцијата во Истанбул присуствува и Тетовскиот Муфтија Ќани Несими.

/РЕЛИГИЈА.МК

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *