Почетна Вера Нов Ѓакон во Преспанско-пелагониската епархија
30
29
28
27
26
25
24
23
22
21
20
19
18
17
16
15
14
13
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Нов Ѓакон во Преспанско-пелагониската епархија

532
0

Теологот Благоја Трајкоски е новиот Ѓакон на Македонската православна црква назначен при храмот Свето Благовештение во Прилеп.

Неговото ракополагање во ѓаконски чин го изврши Митрополитот Преспанско-пелагониски Г. Петар на литургијата што во првата недела по Педесетница, посветена на Сите Свети, ја отслужи во храмот Свети Георгиј во Ресен.

ГАЛЕРИЈА:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *